Jauna biroja izvēle nebūt nav tas vienkāršākais uzdevums. Birojs ir sava veida uzņēmuma vizītkarte – tas klientiem rada pirmo iespaidu par kompāniju un ataino uzņēmuma attieksmi par saviem darbiniekiem. Domājot par laika daudzumu, ko uzņēmuma darbinieki pavada birojā, piemērotām biroja telpām ir liela loma arī konkurētspējīga darbaspēka piesaistīšanā un noturēšanā. «To ir sapratuši arī uzņēmumu vadītāji, tādēļ pieprasījums pēc labas kvalitātes, vizuāli pievilcīgām biroja telpām pieaug. Taču ne visi uzņēmumi vēlas savus birojus ierīkot jaunuzceltajās stikla biroja ēkās – pieprasītas ir arī biroja telpas ārpus Rīgas centra,» norāda nekustamo īpašumu kompānijas «Vestabalt» pārdošanas daļas vadītāja Raimonda Omule.
Pilsētas centrā pieprasījums pēc labas kvalitātes biroja telpām ir nemainīgi augsts. Lielākais pieprasījums ir pēc maziem birojiem no 80 līdz 120 kvadrātmetriem pilsētas centrā vai tuvajā centrā ar vieglu piekļuvi klientiem. Lai arī autostāvvietu nodrošināšana centra birojiem ir sarežģīta, ir atsevišķas nozares, kam centrāla atrašanās vieta ir būtiskāka par auto stāvvietu pieejamību.
Strauji attīstās un potenciālajiem nomniekiem arvien pievilcīgāks kļūst Skanstes rajons – tas pārliecinoši kļūst par Rīgas darījumu un biznesa centru, veidojoties par modernāko Rīgas centra daļu. Skansti par vietu saviem birojiem jau izvēlējušies daudzi starptautiski uzņēmumi un bankas. Piemēram, biroju ēkā Place Eleven (Sporta ielā 11) vairāk nekā 50% no pieejamās platības nomas līgumi par biroju telpām tika noslēgti vēl pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā.
Esmu novērojusi, ka lielākoties radošo profesiju pārstāvji, piemēram, arhitekti, dizaineri, mārketinga un reklāmas speciālisti savu uzņēmumu birojus nevēlas ierīkot jaunuzceltajās A klases stikla ēkās, viņi meklē kaut ko ar “rozīnīti”, nestandarta telpas.
stāsta Raimonda Omule.
Populāras kļūst nesen tirgū ienākušās kopā strādāšanas jeb “coworking” telpas, piemēram, “Teikums” Jaunajā Teikā, koprades telpa “The Mill” Brīvības ielā vai semināru pasākumu telpa “Birojnīca” Berga Bazārā. Šādas vietas attīstās ne tikai Rīgā, arī Cēsīs izveidota koprades māja “Skola6”. Svaigs koncepts ir jauno tehnoloģiju koprades telpa “TechHub Riga” Rīgā, Sporta ielā.
Tāpat, pēdējā laikā ir novērojams arvien pieaugošs pieprasījums pēc biroju platībām arī ārpus Rīgas centra, īpaši, Daugavas kreisajā krastā.
Tieši Pārdaugavas apkaimes – Āgenskalns, Dzirciems un respektablais Ķīpsalas rajons kļūst par perspektīvu vietu uzņēmumu biroju lokācijai.
Dzīves ritms Pārdaugavā ir mierīgāks un mērenāks, taču lieliski attīstīta infrastruktūra, lidostas tuvums un ērta auto novietošana tiešā biroja tuvumā ir vērā ņemamas priekšrocības,
stāsta Raimonda Omule.
Kalnciema kvartāls Rīgā ir radījis pozitīvu impulsu Daugavas kreisā krasta attīstībai. Harmoniskas koku ēkas restaurācijas ir kļuvušas par “labo toni”. Dzīvot vai strādāt atjaunotā ēkā Ķīpsalā vai Kalnciema kvartālā šodien skaitās respektabli.Sabiedrībā populārs kļūst arhitektes Zaigas Gailes viedoklis, ka “Rīgā nav vajadzības būvēt jaunas celtnes, tālredzīgi ir investēt vecajās, tukšajās centra ēkās.Šogad savu atdzimšanu un pārtapšanu par respektablu mājvietu piedzīvo viena no skaistākajām Pārdaugavas muižām – Švarcmuižas ēka Daugavgrīvas ielā 21. Šajā ēkā šobrīd darbojas AJ Power grupas uzņēmumi, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecību, kā arī ar dažādu enerģētikas projektu realizāciju.
Tieši tāpat arī vairākas Kalnciema ielas koka ēkas ir atjaunotas un šodien pilda biroja funkcijas, piemēram, koka ēka Melnsila ielā 10B un ēkas Kalnciema kvartālā.
Savus jaunos saimniekus vēl tikai gaida unikāla trīs stāvu ēka vienā no Pārdaugavas klusākajām apkaimēm – Dzirciemā, Dārza ielā 2. Īpašums jau izveidots atbilstoši mūsdienīga biroja vajadzībām – ergonomiski aprīkotas darba vietas, atsevišķi darba kabineti, apspriežu telpas, konferenču telpa, servera telpa ar dzesēšanas sistēmu, trīs ārējās terases un plaša 2000 kvadrātmetru privāta, labiekārtota teritorija.
Gan ēkas restaurācijas – pārbūves, gan arī interjera izveides procesā, liela loma bija ēkas īpašnieku un profesionāļu sadarbībai, kā arī ļoti kvalitatīvam un rūpīgam būvuzņēmēju darbam. Klienta uzticēšanās, arhitektu un dizaineru iedziļināšanās detaļās ir veicinājušas unikālas biroju telpas izveidi. Ja sākotnējā iecere esošās Dārza ielas mājas – grausta vietā, veidot jaunu, modernu biroju ēku, pēc rūpīgākas ēkas un tās izvietojuma teritorijā iepazīšanas, īpašnieki nolēma to saglabāt, pārbūvēt atbilstoši mūsdienu prasībām un papildināt ar jaunākajām tehnoloģijām. Tas gan nozīmēja, ka ēka fundamentāli jāremontē, daļa tās, pat jābūvē no jauna. Ēkas interjers, kas tapis Vēsmas Konteres McQuillan un Ingūnas Eleres sadarbības rezultātā, ieguvis arī LAS (Latvijas Arhitektu Savievība) gada balvu 2008 — interjeri un projekti.
Telpu plānojums ar atsevišķiem kabinetiem, apspriežu telpām un plašām koplietošanas telpām ir piemērots gan viena biroja vajadzībām, gan arī pieļauj vairāku radniecīgu profesiju pārstāvju biroju izvietošanu vienu telpu ietvaros.
Apskatot zemes gabala un apkārtējās teritorijas attīstības iespējas, zemes gabala kapacitāte pieļauj būvapjoma palielināšanu, kā arī iespējams papildus iegādāties arī blakus esošo zemes gabalu ar vairākām koka ēkām.
Jauna biroja izvēle nebūt nav tas vienkāršākais uzdevums. Birojs ir sava veida uzņēmuma vizītkarte – tas klientiem rada pirmo iespaidu par kompāniju un ataino uzņēmuma attieksmi par saviem darbiniekiem. Domājot par laika daudzumu, ko uzņēmuma darbinieki pavada birojā, piemērotām biroja telpām ir liela loma arī konkurētspējīga darbaspēka piesaistīšanā un noturēšanā. «To ir sapratuši arī uzņēmumu vadītāji, …